Tissot Timing - Homepage

Tissot
Strade Bianche 2020 Siena - 245m Siena - 320m Strade Bianche 2020 0 20 40 60 80 100 120 136km 0 200 400 600 800 1000 Line 1 Line 4 Line 2 Line 3
Home Timeline Start List Stage Map pdf

home

Stage Winner
1 VAN VLEUTEN Annemiek MITCHELTON - SCOTT MITCHELTON - SCOTT NEDNED
Stage
1 1 VAN VLEUTEN Annemiek MITCHELTON - SCOTT NED 4h03'54"
2 13 GARCIA CANELLAS Margarita Victo ALE' BTC LJUBLJANA ESP 22"
3 106 THOMAS Leah EQUIPE PAULE KA USA 01'53"
4 51 VAN DER BREGGEN Anna BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM NED 02'05"
5 203 LONGO BORGHINI Elisa TREK - SEGAFREDO ITA 02'11"
6 71 VOS Marianne CCC - LIV NED 02'26"
7 121 LUDWIG Cecilie Uttrup FDJ NOUVELLE - AQUITAINE FUTUROSCO. DEN 02'40"
8 82 BRENNAUER Lisa CERATIZIT - WNT PRO CYCLING TEAM GER 03'26"
9 53 CANUEL Karol-Ann BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM CAN 04'20"
10 11 BASTIANELLI Marta ALE' BTC LJUBLJANA ITA 05'20"
11 21 LELEIVYTE Rasa AROMITALIA - BASSO BIKES - VAIANO LTU 05'21"
12 105 HARVEY Mikayla EQUIPE PAULE KA NZL ' '
13 4 SPRATT Amanda MITCHELTON - SCOTT AUS 05'55"
14 12 BUJAK Eugenia ALE' BTC LJUBLJANA SLO 06'02"
15 85 SANTESTEBAN GONZALEZ Ane CERATIZIT - WNT PRO CYCLING TEAM ESP 06'23"
16 174 LIPPERT Liane TEAM SUNWEB GER 06'27"
17 204 VAN DIJK Ellen TREK - SEGAFREDO NED 06'43"
18 76 STULTIENS Sabrina CCC - LIV NED 06'59"
19 66 SHAPIRA Omer CANYON / /SRAM RACING ISR 07'08"
20 151 VOLLERING Demi PARKHOTEL VALKENBURG NED 08'06"
21 34 RAGUSA Katia ASTANA WOMEN'S TEAM ITA 08'07"
22 83 CONFALONIERI Maria Giulia CERATIZIT - WNT PRO CYCLING TEAM ITA 08'16"
23 41 CANVELLI Vania BEPINK ITA 08'18"
24 136 VAN DE VELDE Julie LOTTO SOUDAL LADIES BEL 08'24"
25 143 MERINO CORTAZAR Eider MOVISTAR TEAM ESP 08'28"
26 102 CHABBEY Elise EQUIPE PAULE KA SUI 08'32"
27 181 PENUELA MARTINEZ Diana Carolina TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK COL 08'35"
28 61 AMIALIUSIK Alena CANYON / /SRAM RACING BLR 08'45"
29 56 VANDENBROEK-BLAAK Chantal BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM NED ' '
30 122 CHAPMAN Brodie FDJ NOUVELLE - AQUITAINE FUTUROSCO. AUS 09'28"
31 22 BORGHESI Letizia AROMITALIA - BASSO BIKES - VAIANO ITA 09'34"
32 14 GUDERZO Tatiana ALE' BTC LJUBLJANA ITA 09'55"
33 211 BALSAMO Elisa VALCAR - TRAVEL & SERVICE ITA 10'28"
34 216 SANGUINETI Ilaria VALCAR - TRAVEL & SERVICE ITA ' '
35 75 PALADIN Soraya CCC - LIV ITA 11'03"
36 215 PIRRONE Elena VALCAR - TRAVEL & SERVICE ITA 11'36"
37 202 DEIGNAN Elizabeth TREK - SEGAFREDO GBR 11'49"
38 172 KOCH Franziska TEAM SUNWEB GER 13'17"
39 62 BARNES Hannah CANYON / /SRAM RACING GBR ' '
40 101 BANKS Elizabeth EQUIPE PAULE KA GBR ' '
41 73 KOREVAAR Jeanne CCC - LIV NED 13'47"
42 186 STEPHENS Lauren TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK USA 14'26"
43 3 KENNEDY Lucy MITCHELTON - SCOTT AUS 17'52"
44 126 MUZIC Evita FDJ NOUVELLE - AQUITAINE FUTUROSCO. FRA 19'09"
45 42 CATARZI Giorgia BEPINK ITA 19'30"
46 135 PARKINSON Abby-Mae LOTTO SOUDAL LADIES GBR 22'55"
47 141 ERIĆ Jelena MOVISTAR TEAM SRB ' '
48 103 FISHER-BLACK Niamh EQUIPE PAULE KA NZL 22'58"
49 195 TOMASI Laura TOP GIRLS FASSA BORTOLO ITA 23'01"
50 194 SILVESTRI Debora TOP GIRLS FASSA BORTOLO ITA ' '
51 55 MAJERUS Christine BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM LUX 23'18"
52 25 CIPRIANI Carmela AROMITALIA - BASSO BIKES - VAIANO ITA 24'25"
53 131 FIDANZA Arianna LOTTO SOUDAL LADIES ITA 27'04"
54 155 SWINKELS Karlijn PARKHOTEL VALKENBURG NED ' '
55 171 KIRCHMANN Leah TEAM SUNWEB CAN ' '
56 153 KASPER Romy PARKHOTEL VALKENBURG GER ' '
57 112 PISCIALI Francesca EUROTARGET - BIANCHI - VITTORIA ITA ' '
58 43 HAJKOVA Marketa BEPINK CZE 27'35"
- 2 ALLEN Jessica MITCHELTON - SCOTT AUS DNF
- 5 TENNIGLO Moniek MITCHELTON - SCOTT NED DNF
- 6 WILLIAMS Georgia MITCHELTON - SCOTT NZL DNF
- 15 TREVISI Anna ALE' BTC LJUBLJANA ITA DNF
- 16 YONAMINE Eri ALE' BTC LJUBLJANA JPN DNF
- 23 BROGI Angelica AROMITALIA - BASSO BIKES - VAIANO ITA DNF
- 24 CARBONARI Anastasia AROMITALIA - BASSO BIKES - VAIANO ITA DNF
- 26 COLLINELLI Sofia AROMITALIA - BASSO BIKES - VAIANO ITA DNF
- 31 IVANIUK Maryna ASTANA WOMEN'S TEAM UKR DNF
- 33 PATTARO Francesca ASTANA WOMEN'S TEAM ITA DNF
- 35 SHEKEL Olga ASTANA WOMEN'S TEAM UKR DNF
- 44 LANDUZZI Valentina BEPINK ITA DNF
- 45 VAN NECK Melissa BEPINK CZE DNF
- 46 ZANARDI Silvia BEPINK ITA DNF
- 52 BUURMAN Eva BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM NED DNF
- 54 UNEKEN Lonneke BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM NED DNF
- 63 CECCHINI Elena CANYON / /SRAM RACING ITA DNF
- 65 NIEWIADOMA Katarzyna CANYON / /SRAM RACING POL DNF
- 72 BERTIZZOLO Sofia CCC - LIV ITA DNF
- 81 MAGNALDI Erica CERATIZIT - WNT PRO CYCLING TEAM ITA DNF
- 84 RIJKES Sarah CERATIZIT - WNT PRO CYCLING TEAM AUT DNF
- 86 TEUTENBERG Lea Lin CERATIZIT - WNT PRO CYCLING TEAM GER DNF
- 91 FISHER Annabel COGEAS METTLER LOOK PRO CYCLING TE. GBR DNF
- 92 HECHLER Katharina COGEAS METTLER LOOK PRO CYCLING TE. GER DNF
- 93 KRAHEMANN Lara COGEAS METTLER LOOK PRO CYCLING TE. SUI DNF
- 96 RUEGG Noemi COGEAS METTLER LOOK PRO CYCLING TE. SUI DNF
- 104 KOPPENBURG Clara EQUIPE PAULE KA GER DNF
- 111 GASPARINI Alice EUROTARGET - BIANCHI - VITTORIA ITA DNF
- 113 ROSSATO Beatrice EUROTARGET - BIANCHI - VITTORIA ITA DNF
- 114 SESSI Arianna EUROTARGET - BIANCHI - VITTORIA ITA DNF
- 115 SVARINSKA Lina EUROTARGET - BIANCHI - VITTORIA LAT DNF
- 123 DUVAL Eugenie FDJ NOUVELLE - AQUITAINE FUTUROSCO. FRA DNF
- 124 FAHLIN Emilia FDJ NOUVELLE - AQUITAINE FUTUROSCO. SWE DNF
- 125 BORGLI Stine FDJ NOUVELLE - AQUITAINE FUTUROSCO. NOR DNF
- 132 BEEKHUIS Teuntje LOTTO SOUDAL LADIES NED DNF
- 133 CHRISTMAS Danielle LOTTO SOUDAL LADIES GBR DNF
- 134 MEERTENS Lone LOTTO SOUDAL LADIES BEL DNF
- 142 GONZALEZ BLANCO Alicia MOVISTAR TEAM ESP DNF
- 144 OYARBIDE JIMENEZ Lourdes MOVISTAR TEAM ESP DNF
- 145 PATINO BEDOYA Paula Andrea MOVISTAR TEAM COL DNF
- 146 TERUEL RIBES Alba MOVISTAR TEAM ESP DNF
- 152 BUIJSMAN Nina PARKHOTEL VALKENBURG NED DNF
- 154 KOSTER Anouska PARKHOTEL VALKENBURG NED DNF
- 156 VAN DER BURG Nancy PARKHOTEL VALKENBURG NED DNF
- 161 POTOKINA Anna SERVETTO - PIUMATE - BELTRAMI TSA RUS DNF
- 162 BARONI Francesca SERVETTO - PIUMATE - BELTRAMI TSA ITA DNF
- 163 CASASOLA Sara SERVETTO - PIUMATE - BELTRAMI TSA ITA DNF
- 164 DOBRYNINA Kseniia SERVETTO - PIUMATE - BELTRAMI TSA RUS DNF
- 165 ORTIZ HANO Rosalia SERVETTO - PIUMATE - BELTRAMI TSA ESP DNF
- 166 SIMEONI Elis SERVETTO - PIUMATE - BELTRAMI TSA ITA DNF
- 173 LABOUS Juliette TEAM SUNWEB FRA DNF
- 175 MACKAIJ Floortje TEAM SUNWEB NED DNF
- 176 RIVERA Coryn TEAM SUNWEB USA DNF
- 183 DIXON Leah TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK GBR DNF
- 185 KESSLER Nina TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK NED DNF
- 191 BARIANI Giorgia TOP GIRLS FASSA BORTOLO ITA DNF
- 192 MARTURANO Greta TOP GIRLS FASSA BORTOLO ITA DNF
- 193 MASETTI Gaia TOP GIRLS FASSA BORTOLO ITA DNF
- 196 VETTORELLO Giorgia TOP GIRLS FASSA BORTOLO ITA DNF
- 201 BRAND Lucinda TREK - SEGAFREDO NED DNF
- 205 WILES Tayler TREK - SEGAFREDO USA DNF
- 206 WINDER Ruth TREK - SEGAFREDO USA DNF
- 212 CAMPBELL Teniel VALCAR - TRAVEL & SERVICE TTO DNF
- 213 CAVALLI Marta VALCAR - TRAVEL & SERVICE ITA DNF
- 214 PERSICO Silvia VALCAR - TRAVEL & SERVICE ITA DNF
- 64 HARRIS Ella CANYON / /SRAM RACING NZL DNS
- 74 MOOLMAN-PASIO Ashleigh CCC - LIV RSA DNS
Show All
Search by:

    Stage technical info

    • Saturday, August 01 2020, 13:00
    • 136km
    • 33.456 km/h
    Files
    downloads:
    Follow the race on: