Tissot Timing - Homepage

Tissot

Milano - Torino

ITA ITA 6 October 2021
Milano - Torino
MILANO - TORINO 2021 MILANO - 127m TORINO - 668m MILANO - TORINO 2021 0 20 40 60 80 100 120 140 160 180 190km 0 200 400 600 800 1000 Line 1 Line 4 Line 2 Line 3
Home Start List Stage Map pdf

Results

Stage Winner
151 ROGLIČ Primož JUMBO-VISMA SLOSLO
Stage
1 151 ROGLIČ Primož JUMBO-VISMA SLO 4h17'41"
2 121 YATES Adam INEOS GRENADIERS GBR 12"
3 2 * ALMEIDA Joao DECEUNINCK - QUICK-STEP POR 35"
4 211 * POGAČAR Tadej UAE TEAM EMIRATES SLO ' '
5 141 WOODS Michael ISRAEL START-UP NATION CAN 48"
6 114 * GAUDU David GROUPAMA - FDJ FRA ' '
7 217 ULISSI Diego UAE TEAM EMIRATES ITA ' '
8 4 MASNADA Fausto DECEUNINCK - QUICK-STEP ITA ' '
9 171 QUINTANA Nairo TEAM ARKEA - SAMSIC COL ' '
10 161 VALVERDE Alejandro MOVISTAR TEAM ESP 56"
11 147 HERMANS Ben ISRAEL START-UP NATION BEL ' '
12 31 * VLASOV Aleksandr ASTANA - PREMIER TECH RUS ' '
13 53 FABBRO Matteo BORA - HANSGROHE ITA ' '
14 137 TAARAMAE Rein INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉR. EST ' '
15 186 * STORER Michael TEAM DSM AUS 01'27"
16 94 BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel EUSKALTEL - EUSKADI ESP 01'50"
17 125 * SIVAKOV Pavel INEOS GRENADIERS RUS 02'01"
18 191 POZZOVIVO Domenico TEAM QHUBEKA NEXTHASH ITA 02'05"
19 7 * VANSEVENANT Mauri DECEUNINCK - QUICK-STEP BEL 02'30"
20 11 * CHAMPOUSSIN Clement AG2R CITROEN TEAM FRA 02'35"
21 205 MOLLEMA Bauke TREK - SEGAFREDO NED 02'40"
22 116 REICHENBACH Sebastien GROUPAMA - FDJ SUI 02'51"
23 154 HARPER Chris JUMBO-VISMA AUS 03'01"
24 214 MAJKA Rafal UAE TEAM EMIRATES POL ' '
25 1 ALAPHILIPPE Julian DECEUNINCK - QUICK-STEP FRA 03'18"
26 34 LUTSENKO Alexey ASTANA - PREMIER TECH KAZ 03'39"
27 106 * SCARONI Cristian GAZPROM-RUSVELO ITA ' '
28 45 * SAVINI Daniel BARDIANI CSF FAIZANE' ITA ' '
29 64 * GARCIA SUSA Jhojan Orlando CAJA RURAL-SEGUROS RGA COL 03'43"
30 104 NYCH Artem GAZPROM-RUSVELO RUS ' '
31 112 BADILATTI Matteo GROUPAMA - FDJ SUI ' '
32 86 RAVASI Edward EOLO-KOMETA CYCLING TEAM ITA ' '
33 27 SEPULVEDA Eduardo ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC ARG ' '
34 76 * ROCHAS Remy COFIDIS FRA 04'02"
35 43 GAROSIO Andrea BARDIANI CSF FAIZANE' ITA 04'07"
36 17 WARBASSE Lawrence AG2R CITROEN TEAM USA ' '
37 41 CARBONI Giovanni BARDIANI CSF FAIZANE' ITA 04'14"
38 133 BAKELANTS Jan INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉR. BEL 04'22"
39 152 BENNETT George JUMBO-VISMA NZL 04'33"
40 71 MARTIN Guillaume COFIDIS FRA 04'39"
41 165 PEDRERO Antonio MOVISTAR TEAM ESP ' '
42 73 FERNANDEZ Ruben COFIDIS ESP 04'49"
43 65 * MARTIN GALAN Sergio Roman CAJA RURAL-SEGUROS RGA ESP ' '
44 201 NIBALI Vincenzo TREK - SEGAFREDO ITA 04'58"
45 56 KONRAD Patrick BORA - HANSGROHE AUT ' '
46 213 * HIRSCHI Marc UAE TEAM EMIRATES SUI ' '
47 96 ITURRIA SEGUROLA Mikel EUSKALTEL - EUSKADI ESP ' '
48 157 OOMEN Sam JUMBO-VISMA NED ' '
49 166 * RUBIO REYES Einer Augusto MOVISTAR TEAM COL ' '
50 25 * MUNOZ GIRALDO Daniel ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC COL ' '
51 82 * BAIS Davide EOLO-KOMETA CYCLING TEAM ITA ' '
52 215 POLANC Jan UAE TEAM EMIRATES SLO ' '
53 185 HAMILTON Christopher TEAM DSM AUS 05'09"
54 5 OSBORNE Jason DECEUNINCK - QUICK-STEP GER 05'57"
55 103 KOCHETKOV Pavel GAZPROM-RUSVELO RUS 06'33"
56 91 * BOU COMPANY Joan EUSKALTEL - EUSKADI ESP ' '
57 12 * BERTHET Clement AG2R CITROEN TEAM FRA ' '
58 225 PEARSON Daniel VINI ZABU' GBR ' '
59 156 KUSS Sepp JUMBO-VISMA USA 06'51"
60 224 ORRICO Davide VINI ZABU' ITA 07'06"
61 136 PETILLI Simone INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉR. ITA 07'12"
62 174 GESBERT Elie TEAM ARKEA - SAMSIC FRA 07'19"
63 172 BOUET Maxime TEAM ARKEA - SAMSIC FRA ' '
64 15 * HANNINEN Jaakko AG2R CITROEN TEAM FIN ' '
65 42 * COVILI Luca BARDIANI CSF FAIZANE' ITA ' '
66 61 AMEZQUETA MORENO Julen CAJA RURAL-SEGUROS RGA ESP ' '
67 183 COMBAUD Romain TEAM DSM FRA ' '
68 123 * DUNBAR Edward INEOS GRENADIERS IRL ' '
69 102 CHERNETSKII Sergei GAZPROM-RUSVELO RUS ' '
70 122 CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan INEOS GRENADIERS ESP ' '
71 51 BUCHMANN Emanuel BORA - HANSGROHE GER 07'26"
72 44 * MONACO Alessandro BARDIANI CSF FAIZANE' ITA 07'36"
73 54 * SCHELLING Ide BORA - HANSGROHE NED 07'49"
74 24 CHIRICO Luca ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC ITA 07'59"
75 173 DELAPLACE Anthony TEAM ARKEA - SAMSIC FRA 08'09"
76 67 * LAZKANO LOPEZ Oier CAJA RURAL-SEGUROS RGA ESP 08'28"
77 14 CHEREL Mikael AG2R CITROEN TEAM FRA 09'08"
78 153 * FOSS Tobias S JUMBO-VISMA NOR ' '
79 181 BENOOT Tiesj TEAM DSM BEL 09'32"
80 85 FRAPPORTI Mattia EOLO-KOMETA CYCLING TEAM ITA ' '
81 145 HOLLENSTEIN Reto ISRAEL START-UP NATION SUI 11'06"
82 115 LADAGNOUS Matthieu GROUPAMA - FDJ FRA ' '
83 182 * BRENNER Marco TEAM DSM GER ' '
84 84 * FETTER Erik EOLO-KOMETA CYCLING TEAM HUN ' '
85 77 * TOUMIRE Hugo COFIDIS FRA ' '
86 155 * HESSMANN Michel JUMBO-VISMA GER ' '
87 134 MEINTJES Louis INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉR. RSA ' '
88 52 BENEDETTI Cesare BORA - HANSGROHE POL ' '
89 176 OWSIAN Lukasz TEAM ARKEA - SAMSIC POL ' '
90 32 CONTRERAS PINZON Rodrigo ASTANA - PREMIER TECH COL ' '
91 163 * GONZALEZ RIVERA Abner MOVISTAR TEAM PUR ' '
92 62 * AULAR SANABRIA Orluis Alberto CAJA RURAL-SEGUROS RGA VEN ' '
93 107 VELASCO Simone GAZPROM-RUSVELO ITA ' '
94 177 * VOISARD Yannis TEAM ARKEA - SAMSIC SUI 11'44"
95 16 * PARET PEINTRE Aurelien AG2R CITROEN TEAM FRA 13'04"
96 13 BOUCHARD Geoffrey AG2R CITROEN TEAM FRA ' '
97 195 * SUNDERLAND Dylan TEAM QHUBEKA NEXTHASH AUS ' '
98 206 MOSCA Jacopo TREK - SEGAFREDO ITA 14'25"
99 203 GHEBREIGZABHIER Amanuel TREK - SEGAFREDO ERI ' '
100 192 * BENNETT Sean TEAM QHUBEKA NEXTHASH USA ' '
101 202 EG Niklas TREK - SEGAFREDO DEN ' '
102 227 * TOSIN Riccardo VINI ZABU' ITA ' '
103 23 BISOLTI Alessandro ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC ITA ' '
104 26 RAVANELLI Simone ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC ITA 14'33"
105 117 * VALTER Attila GROUPAMA - FDJ HUN ' '
106 95 * IRIBAR JAUREGI Unai EUSKALTEL - EUSKADI ESP 16'47"
107 132 * BELLICAUD Jeremy INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉR. FRA ' '
108 66 * ETXEBERRIA AZPILIKUETA Josu CAJA RURAL-SEGUROS RGA ESP 18'56"
109 113 BONNET William GROUPAMA - FDJ FRA 21'03"
110 72 * CHAMPION Thomas COFIDIS FRA 22'30"
111 197 VINJEBO Emil TEAM QHUBEKA NEXTHASH DEN 23'06"
- 3 DEVENYNS Dries DECEUNINCK - QUICK-STEP BEL DNF
- 6 SERRY Pieter DECEUNINCK - QUICK-STEP BEL DNF
- 21 RESTREPO VALENCIA Jhonatan ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC COL DNF
- 22 * BAIS Mattia ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC ITA DNF
- 33 FELLINE Fabio ASTANA - PREMIER TECH ITA DNF
- 35 * BATTISTELLA Samuele ASTANA - PREMIER TECH ITA DNF
- 37 * SOBRERO Matteo ASTANA - PREMIER TECH ITA DNF
- 46 * ZANA Filippo BARDIANI CSF FAIZANE' ITA DNF
- 47 * ZANOTTI Juri BARDIANI CSF FAIZANE' ITA DNF
- 55 * WALLS Matthew BORA - HANSGROHE GBR DNF
- 57 ZWIEHOFF Ben BORA - HANSGROHE GER DNF
- 63 * GARCIA FRANCES Pablo CAJA RURAL-SEGUROS RGA ESP DNF
- 74 GESCHKE Simon COFIDIS GER DNF
- 75 * LAFAY Victor COFIDIS FRA DNF
- 81 * FORTUNATO Lorenzo EOLO-KOMETA CYCLING TEAM ITA DNF
- 83 CHRISTIAN Mark EOLO-KOMETA CYCLING TEAM GBR DNF
- 87 * SEVILLA LOPEZ Diego Pablo EOLO-KOMETA CYCLING TEAM ESP DNF
- 92 * ARANBURU ARRUTI Jokin EUSKALTEL - EUSKADI ESP DNF
- 93 ANGULO SAMPEDRO Antonio EUSKALTEL - EUSKADI ESP DNF
- 97 JUARISTI ARRIETA Txomin EUSKALTEL - EUSKADI ESP DNF
- 101 CANOLA Marco GAZPROM-RUSVELO ITA DNF
- 105 ROVNY Ivan GAZPROM-RUSVELO RUS DNF
- 111 PINOT Thibaut GROUPAMA - FDJ FRA DNF
- 124 GEOGHEGAN HART Tao INEOS GRENADIERS GBR DNF
- 126 * SOSA CUERVO Ivan Ramiro INEOS GRENADIERS COL DNF
- 127 WURF Cameron INEOS GRENADIERS AUS DNF
- 131 HIRT Jan INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉR. CZE DNF
- 135 MINALI Riccardo INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉR. ITA DNF
- 142 * BOUČEK Jakub ISRAEL START-UP NATION CZE DNF
- 143 IMPEY Daryl ISRAEL START-UP NATION RSA DNF
- 144 FROOME Chris ISRAEL START-UP NATION GBR DNF
- 146 MARTIN Daniel ISRAEL START-UP NATION IRL DNF
- 162 CATALDO Dario MOVISTAR TEAM ITA DNF
- 164 OLIVEIRA Nelson MOVISTAR TEAM POR DNF
- 167 VILLELLA Davide MOVISTAR TEAM ITA DNF
- 175 HARDY Romain TEAM ARKEA - SAMSIC FRA DNF
- 184 * DONOVAN Mark TEAM DSM GBR DNF
- 187 * VERMAERKE Kevin TEAM DSM USA DNF
- 193 * PUPPIO Antonio TEAM QHUBEKA NEXTHASH ITA DNF
- 194 * SCHMID Mauro TEAM QHUBEKA NEXTHASH SUI DNF
- 196 * VACEK Karel TEAM QHUBEKA NEXTHASH CZE DNF
- 204 * TIBERI Antonio TREK - SEGAFREDO ITA DNF
- 207 NIBALI Antonio TREK - SEGAFREDO ITA DNF
- 212 CONTI Valerio UAE TEAM EMIRATES ITA DNF
- 216 RIABUSHENKO Aleksandr UAE TEAM EMIRATES BLR DNF
- 221 ZARDINI Edoardo VINI ZABU' ITA DNF
- 222 FRAPPORTI Marco VINI ZABU' ITA DNF
- 223 * MASOTTO Giulio VINI ZABU' ITA DNF
- 226 STACCHIOTTI Riccardo VINI ZABU' ITA DNF
- 36 ARANBURU DEBA Alex ASTANA - PREMIER TECH ESP DNS
Show All
Search by:

    Stage technical info

    • Wednesday, October 06 2021, 12:15
    • 189km
    • 44.240 km/h
    Files
    downloads:
    photofinish
    Follow the race on: